High-pressure hose for connecting the high-pressure cleaner and the MS Greenline Move
| Length | 1 m |
| Pieces | 1 |
| Connection input | 3/8" Male thread |
| Material | Rubber |
| Connection output | 3/8" Male thread |
| Water temperature | < 120°C |
| Working pressure maximum | 275 bar |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Weight | 0.55 kg |
| Pressure | High pressure |
| Animal group | Cattle, Pigs, Poultry, Sheep, Goats, Other |
| Diameter | 16.8 mm |
| Colour | Black |
High-pressure hose for connecting the high-pressure cleaner and the MS Greenline Move
| Length | 1 m |
| Pieces | 1 |
| Connection input | 3/8" Male thread |
| Material | Rubber |
| Connection output | 3/8" Male thread |
| Water temperature | < 120°C |
| Working pressure maximum | 275 bar |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Weight | 0.55 kg |
| Pressure | High pressure |
| Animal group | Cattle, Pigs, Poultry, Sheep, Goats, Other |
| Diameter | 16.8 mm |
| Colour | Black |