This compact plastic mouse tunnel is suitable for various sorts of bait, and its small size makes it perfect for use in confined spaces.
Can be used with bait blocks, grain, pasta in bags or trays or with 2 plastic mouse traps
| Length | 320 mm |
| Pieces | 1 |
| Material | Plastic |
| Effective against rodents | Mouse |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Height | 111 mm |
| Width | 130 mm |
| Animal group | Cattle, Pigs, Poultry, Sheep, Goats, Other |
| Pest control | Bait station |
| Colour | Black |
This compact plastic mouse tunnel is suitable for various sorts of bait, and its small size makes it perfect for use in confined spaces.
Can be used with bait blocks, grain, pasta in bags or trays or with 2 plastic mouse traps
| Length | 320 mm |
| Pieces | 1 |
| Material | Plastic |
| Effective against rodents | Mouse |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Height | 111 mm |
| Width | 130 mm |
| Animal group | Cattle, Pigs, Poultry, Sheep, Goats, Other |
| Pest control | Bait station |
| Colour | Black |