The MS Soap Dispenser is a handy and hygienic system for dispensing hand soap.
The MS Soap dispenser can only be used in combination with soap, hand soap and shampoo cartridges.
ABS and PET plastic
Application:For medium to intensive use.
Dosage:| Length | 290 mm |
| Pieces | 1 |
| Material | Plastic |
| Type of dispenser | Soap |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Hazardous product | Yes |
| Height | 145 mm |
| Width | 163 mm |
| Manual | Always read the user manual before use |
| Dosage per stroke | 4,5 ml |
| Colour | Green |
The MS Soap Dispenser is a handy and hygienic system for dispensing hand soap.
The MS Soap dispenser can only be used in combination with soap, hand soap and shampoo cartridges.
ABS and PET plastic
Application:For medium to intensive use.
Dosage:| Length | 290 mm |
| Pieces | 1 |
| Material | Plastic |
| Type of dispenser | Soap |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Hazardous product | Yes |
| Height | 145 mm |
| Width | 163 mm |
| Manual | Always read the user manual before use |
| Dosage per stroke | 4,5 ml |
| Colour | Green |