Vikan Plastic floor squeegee for drying wet surfaces.
The floor squeegee is available in different colours and widths.
| Length | 70 cm |
| Pieces | 1 |
| Material | Plastic: Polypropylene, Rubber |
| attributes_diameterattachingpoint | 31 mm |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Weight | 390 g |
| Hazardous product | Yes |
| Height | 11 cm |
| Width | 8 cm |
| Colour | Blue |
Vikan Plastic floor squeegee for drying wet surfaces.
The floor squeegee is available in different colours and widths.
| Length | 70 cm |
| Pieces | 1 |
| Material | Plastic: Polypropylene, Rubber |
| attributes_diameterattachingpoint | 31 mm |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Weight | 390 g |
| Hazardous product | Yes |
| Height | 11 cm |
| Width | 8 cm |
| Colour | Blue |