Short introduction variant TEST004 {1020} EN
Product info variant TEST004 {1023} EN
Tips for users variant {1029} EN
Technical specifications:Technical features variant {1040} EN
Product dimensions:Product dimensions variant {1037} EN
Composition:Composition/contains variant {1035} EN
Application:Application variant {1028} EN
Specifics:Specifics variant {1041} EN
Other relevant product information:Other relevant product information variant {1024} EN
Legal:Legal variant {1043} EN
Dosage:Dosage variant {1025} EN
| Pieces | 1 |
| Empty goods returnable | Yes |
| CE approved | Yes |
| Cubic content | 50 cm³ |
| Standards and certifications | 51f5sa15s6a15cas16 |
| Surface area | 40 cm² |
| Type number | BW156 |
| Weight | 20 cg |
| Hazardous product | Yes |
| Tensile strength | 8.58 kg |
| GWP value (environmental impact) | 51561 |
| Volume | 30 cg |
| Depth | 23 mm |
| Biodegradable | Yes, 7-8 days |
| Foaming | Yes |
| Colour | Black |
| Teat size | 23 - 27 mm |
| Thickness | 13 cm |
| Usage | Regular |
| Norm PPE (personal protective equipment) | EN 12941, EN 14605, EN 388 |
| Biocides | Use biocides safely: Read the label and product information before use |
| Height | 4 mm |
| Width | 20 cm |
| Manual | Always read the user manual before use |
| Diameter | 533 m |
| Type net | Wolf netting |
| Length | 40 mm |
| Material | Foam, Carton |
| Washing care | 40°C |
| Warranty | 0-1 year: 100% warranty, 1-2 years: 75% warranty, 2-3 years: 50% warranty, 3-4 years: 25% warranty, 4+: No warranty |
| Model | Model 004 |
| Animal group | Other |
| Freshly fragrant | ✩✩✩✩✩ |
| Dimensions | 40 mm x 20 cm x 4 mm |
Short introduction variant TEST004 {1020} EN
Product info variant TEST004 {1023} EN
Tips for users variant {1029} EN
Technical specifications:Technical features variant {1040} EN
Product dimensions:Product dimensions variant {1037} EN
Composition:Composition/contains variant {1035} EN
Application:Application variant {1028} EN
Specifics:Specifics variant {1041} EN
Other relevant product information:Other relevant product information variant {1024} EN
Legal:Legal variant {1043} EN
Dosage:Dosage variant {1025} EN
| Pieces | 1 |
| Empty goods returnable | Yes |
| CE approved | Yes |
| Cubic content | 50 cm³ |
| Standards and certifications | 51f5sa15s6a15cas16 |
| Surface area | 40 cm² |
| Type number | BW156 |
| Weight | 20 cg |
| Hazardous product | Yes |
| Tensile strength | 8.58 kg |
| GWP value (environmental impact) | 51561 |
| Volume | 30 cg |
| Depth | 23 mm |
| Biodegradable | Yes, 7-8 days |
| Foaming | Yes |
| Colour | Black |
| Teat size | 23 - 27 mm |
| Thickness | 13 cm |
| Usage | Regular |
| Norm PPE (personal protective equipment) | EN 12941, EN 14605, EN 388 |
| Biocides | Use biocides safely: Read the label and product information before use |
| Height | 4 mm |
| Width | 20 cm |
| Manual | Always read the user manual before use |
| Diameter | 533 m |
| Type net | Wolf netting |
| Length | 40 mm |
| Material | Foam, Carton |
| Washing care | 40°C |
| Warranty | 0-1 year: 100% warranty, 1-2 years: 75% warranty, 2-3 years: 50% warranty, 3-4 years: 25% warranty, 4+: No warranty |
| Model | Model 004 |
| Animal group | Other |
| Freshly fragrant | ✩✩✩✩✩ |
| Dimensions | 40 mm x 20 cm x 4 mm |