| Depth | 28 mm |
| CE approved | Yes |
| Cubic content | 50 cm³ |
| Foaming | No |
| Thickness | 18 cm |
| Usage | Knockdown |
| Norm PPE (personal protective equipment) | EN 12941, EN 14605, EN 388 |
| Type number | BW156 |
| Weight | 20 cg |
| Biocides | Use biocides safely: Read the label and product information before use |
| Height | 9 cm |
| Width | 45 cm |
| Manual | Always read the user manual before use |
| Diameter | 538 m |
| Volume | 30 cg |
| Length | 90 mm |
| Pieces | 1 |
| Empty goods returnable | Yes |
| Standards and certifications | 51f5sa15s6a15cas16 |
| Surface area | 40 cm² |
| Warranty | 1 year from delivery date, 1 year manufacturer's warranty, 1 year manufacturer's warranty from invoice date, 0-1 year: 100% warranty, 1-2 years: 75% warranty, 2-3 years: 50% warranty, 3-4 years: 25% warranty, 4+: No warranty |
| Model | Model 009 |
| Section / Area | Breeding shed, Breeding poultry house, Broiler rearing house, Goat stall, Goat rearing stable |
| Animal group | Cattle |
| Freshly fragrant | ★★★★✩ |
| Colour | Blue |
| Depth | 28 mm |
| CE approved | Yes |
| Cubic content | 50 cm³ |
| Foaming | No |
| Thickness | 18 cm |
| Usage | Knockdown |
| Norm PPE (personal protective equipment) | EN 12941, EN 14605, EN 388 |
| Type number | BW156 |
| Weight | 20 cg |
| Biocides | Use biocides safely: Read the label and product information before use |
| Height | 9 cm |
| Width | 45 cm |
| Manual | Always read the user manual before use |
| Diameter | 538 m |
| Volume | 30 cg |
| Length | 90 mm |
| Pieces | 1 |
| Empty goods returnable | Yes |
| Standards and certifications | 51f5sa15s6a15cas16 |
| Surface area | 40 cm² |
| Warranty | 1 year from delivery date, 1 year manufacturer's warranty, 1 year manufacturer's warranty from invoice date, 0-1 year: 100% warranty, 1-2 years: 75% warranty, 2-3 years: 50% warranty, 3-4 years: 25% warranty, 4+: No warranty |
| Model | Model 009 |
| Section / Area | Breeding shed, Breeding poultry house, Broiler rearing house, Goat stall, Goat rearing stable |
| Animal group | Cattle |
| Freshly fragrant | ★★★★✩ |
| Colour | Blue |