This MS wooden rat bait station is suitable for rat and mice control, and its small size makes it easy to place in a wide range of locations.
Diameter hole: 6 cm
| Length | 250 mm |
| Pieces | 1 |
| Material | Wood |
| Effective against rodents | Mouse, Rat |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Height | 140 mm |
| Width | 135 mm |
| Animal group | Cattle, Pigs, Poultry, Sheep, Goats, Other |
| Pest control | Bait station |
This MS wooden rat bait station is suitable for rat and mice control, and its small size makes it easy to place in a wide range of locations.
Diameter hole: 6 cm
| Length | 250 mm |
| Pieces | 1 |
| Material | Wood |
| Effective against rodents | Mouse, Rat |
| Warranty | Standard, in accordance with our general service & warranty conditions, listed under the heading "Customer Service -> Complaints & Returns" at the bottom of this web page. |
| Height | 140 mm |
| Width | 135 mm |
| Animal group | Cattle, Pigs, Poultry, Sheep, Goats, Other |
| Pest control | Bait station |